Na trasie A2 Wrocław-Gliwice znikną szlabany

Już od początku grudnia na autostradzie A2 Wrocław-Gliwice kierowcy nie ujrzą szlabanów. Zostaną one usunięte. Kierowcy będą płacić za przejazd za pomocą aplikacji e-TOLL PL lub też za wykorzystaniem e-biletu autostradowego.

Koniec opłat na bramkach autostradowych

Pobory opłat na bramkach autostradowych oficjalnie znikną i już od 1 grudnia obowiązywać będą opłaty za pomocą e-biletów autostradowych lub aplikacji e-TOLL PL. Takie zmiany dotyczą wszystkich pojazdów oraz motocykli, których masa całkowita nie przekracza 3,5 tony.

Przypomnijmy, że aplikacja e-TOLL PL już od dłuższego czasu wdrażana jest na polskich autostradach. Odpowiada za nie Szef Krajowej Administracji Skarbowej. Aplikacja służy to poboru opłat na wszystkich płatnych odcinkach dróg w Polsce, którymi zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Nowoczesny system działa na zasadzie satelitarnego pozycjonowania, które wykorzystuje również wirtualne bramownice.

Warto więc przed kolejną podróżą autostradą A2 Wrocław-Gliwice dokładnie poznać zasady działania aplikacji e-TOLL PL lub e-biletów autostradowych.

Dodaj komentarz