Gliwicki Sąd Rejonowy zaakceptował wniosek o areszt internetowego przestępcy

Internet dla przestępców jest obecnie prawdziwym rajem. W szybki sposób za pomocą najróżniejszych technik i metod udaje im się oszukać nieświadome osoby na duże kwoty pieniędzy. Tym razem Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował jednak 33-letniego mężczyznę z Białegostoku, który dopuszczał się haniebnych czynów w sieci.

Mieszkaniec gminy Gierałtowice oszukany w internecie

Na skutek współpracy białostockich i knurowskich funkcjonariuszy udało się odnaleźć i zatrzymać internetowego oszusta. Jakiś czas temu na policję zgłosił się mieszkaniec gminy Gierałtowice, który poinformował o utracie blisko 55 tysięcy złotych. Funkcjonariusze po przyjęciu zgłoszenia od razu rozpoczęli pracę nad odzyskaniem pieniędzy oraz schwytaniu przestępcy.

Działania funkcjonariuszy z Knurowa i Białegostoku przyniosły dosyć szybki efekt. Okazało się, że sprawca, którym okazał się 33-letni mężczyzna wciąż działa w podobny sposób. Mężczyzna regularnie wypłacał pieniądze za pomocą metody „Blik” w jednym z bankomatów zlokalizowanych na terenie Białegostoku. Tym razem czekali jednak już na niego funkcjonariusze, którym udało się schwytać przestępcę na gorącym uczynku.

Prokurator wydał wniosek o areszt internetowego przestępcy

Po schwytaniu 33-latka przez policjantów okazało się, że na mężczyznę udało się zebrać dosyć poważne dowody. W związku z tym prokurator od razu postanowił złożyć wniosek o tymczasowy areszt. Do wniosku przychylił się także Sąd Rejonowy w Gliwicach, przez co przestępca pochodzący z Białegostoku został aresztowany. Obecnie oczekuje on zbliżającego się procesu karnego, a także wyroku za popełnione przestępstwa.

Policja wciąż ostrzega przed internetowymi oszustami. W ostatnim czasie na policję zgłasza się mnóstwo osób, które padły ofiarami przestępstw w sieci. Internetowe przestępstwa dotyczą osób z całej Polski. Chociażby w wakacje doszło do włamania i wykradzenia danych osobowych osób, które korzystały z Profilu Zaufanego. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie terazwarszawa.pl.

Dodaj komentarz