Kompania Gaśnicza nr 5 przeszła szereg ćwiczeń

Na początku października Kompania Gaśnicza nr 5 „Gliwice” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego uczestniczyła w ćwiczeniach. W ramach ćwiczeń sprawdzano zdolność uczestników do budowy układu, który zapewniły ciągłość w dostawach wody z wykorzystaniem poszczególnych systemów.

Ćwiczenia Kompanii Gaśniczej nr 5

W ćwiczeniach uczestniczyło kilku zastępów straży pożarnej. Początek ćwiczeń odbył się na terenie jednostki OSP Pławniowice. Ćwiczenia, które odbyły się 1 października podzielono na dwie osobne części. Na początku wszyscy uczestniczyli w wykładzie Krzysztofa Siwnickiego, który przekazał uczestnikom wiedzę na temat budowy pomp i układów pompowo-wężowych. Dzięki temu uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób można zbudować systemy, które pozwolą przetransportować wodę na dłuższych odcinkach.

Po teoretycznej części ćwiczeń, w końcu przyszła pora na praktykę. Tutaj uczestnicy brali udział w tzw. warsztatach i starali się stworzyć układ, który rzeczywiście zapewniłby transport wody na znaczną odległość. Oprócz tego w tej części zajęć zaprezentowano także pokazowy zrzut wody z nowego śmigłowca gaśniczego. Do wykonania zrzutu wody wykorzystano zbiornik Bambi Bucket. W niedalekiej przyszłości na pewno odbędzie się także wiele innych tego typu zorganizowanych szkoleń na różne tematy i dla różnych jednostek.

Dodaj komentarz