Osunęła się ziemia przy ulicy Pszczyńskiej w Gliwicach

W czwartek 5 sierpnia po raz kolejny w tym roku nad Gliwicami przeszły potężne ulewy. Z tego powodu ponownie doszło do osunięcia się hałdy ziemi przy ul. Pszczyńskiej. Niestety taka sytuacja wpłynęła również na ruch drogowy w tamtych okolicach. Przez pewien czas zablokowane były dwa pasy jezdni, które znajdują się nieopodal miejsca zdarzenia.

Ulewne deszcze nad Gliwicami

Warunki atmosferyczne nie rozpieszczają w tym roku obszarów, na których leżą Gliwice. Jednak nie ukrywajmy, że niemal nad całą Polską w tym roku grasują potężne wyładowania atmosferyczne oraz gwałtowne ulewy. Stąd też już po raz piąty w tym roku osunęła się hałda, która mieści się przy wjeździe do gliwickiego centruj przy ulicy Pszczyńskiej. Nie daleko znajduje się także popularny salon meblowy Agata Meble.

Z powodu ulewnych i intensywnych opadów deszczu wyłączone z ruchu zostały dwa pasy, które zmierzają w kierunku autostrady A4. Na tym odcinku drogi służby porządkowe wprowadziły ruch wahadłowy. Na miejscu zdarzenia pojawiła się m.in. straż pożarna, która zabezpieczyła teren, a następnie przekazała miejskim służbom, które zajęły się uprzątnięciem jezdni.

Dodaj komentarz