30-letnia kobieta z Pyskowic padła ofiarą internetowego oszustwa

Policjanci z Pyskowic otrzymali kolejne zawiadomienie o przestępstwie internetowym. Tym razem ofiarą padła 30-letnia kobieta, która została oszukana w podobny sposób, jak inne osoby, które także straciły swoje pieniądze.

Wyłudzanie danych osobowych oraz do logowania

Kobieta z Pyskowic straciła 20 tys. zł. To wszystko za sprawą manipulacji, do której posunęli się przestępcy. Jak mówi sama kobieta, zorientowała się w tym wszystkim dopiero wtedy, gdy z jej konta bankowego ubyło 20 tys. zł. Przedtem niczego nie podejrzewała, że może paść ofiarą przestępstwa internetowego. Obecnie sprawą zajmują się kryminalni z Pyskowic.

Apel policjantów do mieszkańców

Ponownie z apelem do wszystkich osób wychodzą policjanci. Po raz kolejny przestrzegają oni przed podawaniem jakichkolwiek danych wrażliwych. Uważać trzeba również na instalowanie zewnętrznych aplikacji, czy też przechodzenie na zewnętrzne strony podczas prowadzenia prywatnych rozmów ze sprzedającymi lub kupującymi na popularnych serwisach ogłoszeniowych. Ponadto policja apeluje, aby informacje o działaniach oszustów przekazywać także osobom z naszej rodziny oraz przyjaciołom. Im więcej osób będzie świadomych tego typu działań, tym większe prawdopodobieństwo, że skala działań przestępców będzie regularnie się obniżać.

Dodaj komentarz