Marina Gliwice zostanie umieszczona w innym miejscu

Już od ponad 9 lat przy gliwickim porcie Przystań Motorowodna stacjonuje Marina Gliwice. Obecne władze postanowiły jeszcze bardziej uatrakcyjnić Marinę, dzięki czemu już niedługo zostanie ona rozbudowana, a także dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, władze miasta wesprą także przeniesienie Mariny na działkę miejską znajdującą się przy ulicy Portowej.

Ponad 9 lat Mariny Gliwice w Porcie

W roku 2012, kiedy to Marina Gliwice zawitała na tutejsze tereny, turyści nie kojarzyli tych obszarów z możliwością pokonania Kanału Gliwickiego. Co więcej mało kto wiedział, że w mieście znajdują się tak piękne tereny, na których można spędzić czas w taki sposób. Obecnie wydaje się, że niemal wszyscy wiedzą już o możliwościach, które udostępnia Port Gliwice oraz sama Marina Gliwice. Turyści mogą na ten moment skorzystać z wypożyczenia łódki, czy też odnowić lub zrobić całkowicie nowe papiery na patent sternika motorowodnego.

Co więcej istnieje także opcja przepłynięcia Kanału Gliwickiego zabytkowym statkiem. Z takiego rozwiązania korzysta wielu turystów, dla których jest to wręcz niezapomniane przeżycie. Szczególnie godny wyróżnienia jest klimat panujący na statku. Zabytkowy statek porusza się w akompaniamencie muzyki w stylu jazz, blues, czy też rock. Goście mogą również skorzystać z popularnych restauracji, które serwują smaczne dania na Szlaku Kulinarnym „Śląskie Smaki”.

Nowe miejsce Mariny Gliwice być może już w 2022 roku

Być może już w przyszłym roku uda się zrealizować plany, które zakładają przeniesienie Mariny Gliwice do nowej lokalizacji. Na ten moment jest to jedna z najbardziej ciekawych atrakcji turystycznych w okolicy. Stąd też miasto planuje jeszcze większy rozwój związany właśnie z nią. Dzięki temu możliwości wykorzystania Mariny będą znacznie szersze, a przystań motorowodna będzie bardziej nowoczesna i dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Przy Kanale Gliwickim powstanie także nowa przestrzeń rekreacyjna, a w tym m.in. nowoczesna scena koncertowa zlokalizowana na wodzie.

Dodaj komentarz