Gliwicka Starówka zamknięta dla samochodów

Władze miasta Gliwice postanowili zamknąć miejscową starówkę dla ruchu samochodów już od 9 sierpnia. To wszystko związane jest z napływem turystów, a także potrzebą wypoczynku dla miejscowych. Stąd też gliwicka Starówka zostanie objęta Strefą Ograniczonej Dostępności dla samochodów.

Wakacyjne tłumy na Rynku i okolicznych ulicach

Obecnie w Gliwicach można zauważyć tłumy osób, które przemieszczają się po najbardziej atrakcyjnych miejscach w mieście. Sporo turystów każdego dnia przemierza przez gliwicki Rynek, a także pobliskie uliczki. Nic więc dziwnego, że władze miasta postanowili nieco uprzyjemnić wypady na miasto wszystkim zainteresowanym. Stąd też wprowadzanie zakazu ruchu w takim miejscu na pewno poskutkuje jeszcze lepszym komfortem podczas zwiedzania i spacerowania. Turyści nie będą musieli przepychać się z samochodami.

Zmiana organizacji ruchu efektem deklaracji wyborczych

Mieszkańcy Gliwic z pewnością pamiętają, gdy przed wyborami obecnie rządzący głosili, że będą chcieli poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, a także stworzą lepsze zagospodarowanie miejskiej przestrzeni. Zamknięcie ruchu drogowego na gliwickiej Starówce na pewno można zaliczyć jako gest ku wszystkim przechodniom i turystom. Starówka teraz będzie miejscem, po którym na spokojnie będzie można spacerować, odwiedzać lokalne kawiarnie i restauracje, a także napawać się widokiem pięknych budynków.

Jakie pojazdy mogą wjechać do Strefy Ograniczonej Dostępności na Starówce?

Warto dodać, że do Strefy Ograniczonej Dostępności na Starówce będą mogli wjechać m.in. pojazdy z identyfikatorem A w przypadku dojazdu do parkingu, z identyfikatorem A,B max. do 15 minut, z identyfikatorem R, z osobami niepełnosprawnymi, rowery, służby miejskie, motorowery i hulajnogi elektryczne, pojazdy firm ochroniarskich podczas służby, dostawcy między 7:00-10:00 max. 15 minut, czy też pojazdy, które będą dojeżdżać do podwórek zlokalizowanych na działce nr 865 (Krótka, Szkolna oraz część Średniej) oraz pojazdy, które umieszczono na tablicy znajdującej się pod znakiem B-1.

Dodaj komentarz