Gdzie podziały się drzewa, które znajdowały się przed dworcem w Gliwicach?

Sporo osób zarzuca władzom miasta Gliwice, że niezbyt rozsądnie planują oni kolejne inwestycje w obrębie miasta i okolic. Wszystko za sprawą wycięcia znacznej ilości drzew z okolic dworca. W internecie można znaleźć komentarze, jakoby wycięcie drzew znajdujących się przed dworcem nie było zbyt rozsądnym posunięciem.

Zniknęły drzewa sprzed dworca w Gliwicach

Wycięcie kilkudziesięciu drzew sprzed dworca związane jest z rozpoczęciem inwestycji, która dotyczy budowy centrum przesiadkowego. Wszystko za sprawą nowego układu dróg dla samochodów, dróg rowerowych oraz chodników. Stąd też infrastruktura w tej okolicy musiała zostać przebudowana. Władze Gliwic bronią się jednak przed zarzutami niezadowolonych mieszkańców. Mówią oni, że z dworca usunięto dokładnie 65 drzew.

Miasto zapewnia, że już niedługo będą miały miejsce nowe nasadzenia

Z kolei już niedługo odbędą się nowe nasadzenia, w ramach których w przyszłości wyrośnie 150 sztuk nowych drzew. Wśród nowych nasadzeń będą m.in. klony jawory, głogi, platony, tulipanowce, czy też glediczje trójcierniowe. Oprócz tego w ramach nowej inwestycji w tym miejscu powstanie także przestrzeń złożona z ozdobnych bylin, roślin oraz krzewów. Łącznie ma zostać posadzonych ponad 7000 krzewów, a także 650 bylin oraz cebulowych roślin.

Oczywiście nie wszyscy mieszkańcy wyrażają swoje zadowolenie z poczynionych w ostatnim czasie inwestycji na terenie miasta. Wśród komentarzy mieszkańców można znaleźć i usłyszeć również opinie, które wyrażają pełne zrozumienie dla postępowania władz miasta Gliwice.

Dodaj komentarz