W Gliwicach może powstać nowa fabryka firmy LG

Mieszkańcy Gliwic wyrażają swoje niezadowolenie z powodu informacji, jakoby na terenie Gliwic-Łabędy miałaby zostać wybudowana nowa fabryka firmy LG. Nowoczesna fabryka miałaby zajmować się produkowaniem akumulatorów do samochodów elektrycznych. Na spekulacje zareagowali mieszkańcy miasta oraz okolic. Twierdzą, że taka inwestycja odebrałaby im ostatnie zielone tereny w tej lokalizacji.

Informacje o budowie fabryki LG w Gliwicach-Łabędach

Sprawa związana z budową fabryki LG nabrała rozgłosu w momencie, gdy w czerwcu tego roku wyciekła konwersacja prowadzona między ministrem Michałem Dworczykiem a premierem Mateuszem Morawieckim. Nad budową fabryki czuwać ma podobno Agencja Rozwoju Przemysłu, ponieważ tereny, na których ma powstać fabryka nie należą do miasta. A mowa tutaj dokładnie o lokalizacji na terenie Łabęd, a dokładniej to przy ulicy Zamkowej na potocznie określanych Polach Łabędzkich.

Rzecznik prezydenta Gliwic zaznacza, że miasto nie posiada żadnej wiedzy na ten temat, a wszelkie informacje na temat inwestorów oraz potencjalnych planach posiada właśnie Agencja Rozwoju Przemysłu.

Mieszkańcy protestują przeciw budowie nowej fabryki LG

Spora część mieszkańców terenów, na których ma powstać nowy obiekt firmy LG jest zaniepokojona całą sytuacją. Zaznaczają oni, że strefa ekonomiczna i tak jest już rozrośnięta zbyt mocno. Z kolei kolejna fabryka ogromnych rozmiarów zabrałaby im ostatnie tereny zielone. A nie ma co ukrywać, że na tereny Łabęd oraz Brzezinki w ostatnim czasie zawitało sporo osób, którzy poszukiwali ciszy oraz spokoju.

Warto dodać, że już niedługo odbędzie się spotkanie online pomiędzy mieszkańcami a władzami miasta, związane z planami zagospodarowania terenów Pól Łabędzkich. Odbędzie się ono we wtorek o godzinie 18:00.

Dodaj komentarz