Zakład w Gliwicach kluczowym miejscem ogromnej inwestycji Grupy Stellantis

Grupa Stellantis zapowiedziała ogromną inwestycję związaną z produkcją samochodów elektrycznych w gliwickiej fabryce. W ramach całego przedsięwzięcia planuje się, że w 2022 roku z lokalnej fabryki wyjedzie około 50 tys. samochodów. Z kolei rok później ma to być już ilość około 100 tys. aut. Początkowo miejscowa fabryka ma zajmować się produkcją samochodów dostawczych, a następnie również osobowych.

Produkcja dostawczych samochodów elektrycznych w gliwickiej fabryce

Stellantis posiada ambitne plany na przyszłość. Jednym z głównych punktów inwestycyjnych mają być elektryczne samochody dostawcze. Fabryka w Gliwicach ma być na ten moment jedyną fabryką koncernu Stellantis, która w pełni będzie obsługiwać produkcję elektrycznych samochodów dostawczych. W ramach produkcji w lokalnej fabryce będą składane m.in. nadwozia aut popularnych marek samochodowych jak Opel, Peugeot, Citroen oraz Vauxhall.

Nowe plany związane z produkcją dostawczaków oznaczają zakończenie produkcji Opla Astry, który składano tutaj od 2015 roku. Warto dodać, że ogromne plany inwestycyjne w gliwickiej fabryce oznaczają, że powstanie wiele nowych stanowisk pracy. Obecnie miejscowa fabryka zatrudnia około 2000 osób. Mówi się, że w związku z planami dotyczącymi produkcji elektrycznych dostawczaków, zatrudnienie w fabryce na przełomie przyszłego roku może zwiększyć się o kolejne 500 osób.

Dodaj komentarz