Ulica Zabrska w Gliwicach ponownie przejezdna od 23 lipca

W Gliwicach od dłuższego czasu prowadzone są prace drogowe przy skrzyżowaniu ulic Zabrskiej, Błogosławionego Czesława oraz Hutniczej. Władze miasta postanowiły przebudować te skrzyżowanie w celu zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miejscu prowadzonych prac można było zaobserwować ostatnio spore utrudnienia. Na szczęście już od piątku 23 lipca przejezdna będzie ulica Zabrska.

Przebudowa głównego skrzyżowania w Gliwicach

Ulica Zabrska zaliczana jest do jednym z ważniejszych ulic w całym mieście. Stąd też jej remont spowodował, że w mieście wytworzyły się większe korki, niż zazwyczaj. Na szczęście ukończono już pewien etap prac drogowych prowadzonych w tym miejscu. Dzięki temu kierowcy będą mogli poruszać się ulicą Zabrską już od dnia jutrzejszego. Warto dodać, że finalizację prac związanych z przebudową zaplanowano na III kwartał 2021 roku. Na ten moment przebudowa ulicy Zabrskiej pochłonęła już nieco ponad 4,4 mln zł.

Inne ulice wciąż z utrudnieniami

Kierowcy w ramach przebudowy skrzyżowania muszą liczyć się niestety z utrudnieniami drogowymi na innych ulicach. Okresowe utrudnienia wciąż będą przy ulicach Błogosławionego Czesława oraz Hutniczej. Wykonawcy inwestycji muszą przeprowadzić tam jeszcze prace związane z sadzeniem zieleni, zasianiem trawy oraz pielęgnacją całego terenu. Jak już wspominaliśmy, koniec całej inwestycji zaplanowano na jesień tego roku.

Dodaj komentarz