Wybierz aktywność fizyczną na świeżym powietrzu – odwiedź plac Street Workout w Gliwicach!

Wakacje to okres, kiedy mamy mnóstwo czasu na swoje pasje i hobby. W tym wszystkim warto jednak pamiętać, aby nie tylko odpoczywać na plaży, lecz również wykorzystać ten czas w sposób aktywny. W Gliwicach mamy ogromne możliwości pod względem aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Mieszkańcy mogą wykorzystać chociażby plac Street Workout.

Park Street Workout w Gliwicach

Mieszkańcy Gliwic do dyspozycji mają wiele miejsc, w których mogą aktywnie spędzić czas. Całodobowo otwarte są m.in. parki Street Workout na ulicy Brylantowej oraz na ulicy Jasnej. Każdego dnia można spotkać w tych miejscach osoby, które wykonują ćwiczenia z własną masą ciała. Na placu trenują zarówno osoby początkujące, jak i średnio-zaawansowane oraz zaawansowane. W ten sposób jeśli mamy pewne obawy co do techniki wykonywanych ćwiczeń, to osoby bardziej doświadczone będą mogły udzielić nam pomocnych wskazówek.

Jeśli więc nie mieliśmy jeszcze okazji ćwiczyć na placu do treningu, to ne musimy mieć żadnych obaw o to, że nie będziemy wiedzieli w jaki sposób zachować się na placu lub jak ćwiczyć. W parku zawsze znajdują się osoby ćwiczące, które z przyjemnością udzielają pomocnych rad osobom początkującym.

Dla kogo są ćwiczenia na placu do Street Workout’u?

W dzisiejszych czasach kalistenika, a więc ćwiczenia z własną masą ciała jest coraz bardziej popularna. Niemal w całej Polsce regularnie odbywają się zawody dla dziewczyn oraz mężczyzn, w których biorą udział osoby w różnym wieku.

Trening na placu Street Workout jest tak naprawdę dla każdego, kto pragnie zaczerpnąć aktywności fizycznej. Dodatkowym atutem z pewnością jest możliwość wykonania treningu o dowolnej porze dnia. Również do, że trening wykonujemy na świeżym powietrzu jest niewątpliwą zaletą.

Pamiętajmy, że zawsze warto trochę się poruszać. Rower, biegi, czy też omawiany właśnie trening na gliwickim placu do ćwiczeń to świetne pomysły na to, aby nieco zadbać o kondycję oraz ogólną sprawność fizyczną. To na pewno przełoży się na lepszą pracę organizmu oraz poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Dodaj komentarz