Przyszły przedsiębiorco! Planujesz założyć firmę? Sprawdź kiedy jest na to najlepszy czas!

Gliwiczanie, a w zasadzie obywatele w całej Polsce coraz częściej decydują się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Pomimo tego, że wiedzę na temat zakładania JDG w naszym kraju można uzyskać na wiele sposób, to jednak wciąż sporo ludzi popełnia jeden z kardynalnych błędów, przez który założenie firmy odbywa się na gorszych warunkach. Mowa tutaj o nie wykorzystaniu w pełnym wymiarze ulgi na ZUS, przez co dotyczy ich ona w krótszym terminie. Już teraz zapoznaj się z dalszą częścią artykułu i dowiedz się, który dzień jest najlepszy na założenie JDG w Polsce!

Preferencyjny ZUS dla nowej działalności gospodarczej

Już od jakiegoś czasu osoby chcące założyć działalność w Polsce mogą skorzystać ze specjalnej ulgi, która przysługuje osobom, które zakładają całkowicie nową firmę. Oznacza to, że osoba, które chce założyć firmę i nie prowadziła w ciągu ostatnich 60 miesięcy żadnej działalności gospodarczej w Polsce, może skorzystać z ulgi i opłacać przez pierwsze 24 miesiące zdecydowanie mniejsze składki. Należy jednak pamiętać, że istnieje również tutaj kilka ograniczeń, a jeden z nich jasno daje nam do zrozumienia, że nowo założona firma nie może świadczyć usług dla byłego pracodawcy.

Podsumowując, mały czy też inaczej mówiąc preferencyjny ZUS umożliwia opłacanie zmniejszonej składki ZUS przez pierwsze 24 miesiące prowadzenia JDG w Polsce.

Którego dnia najlepiej założyć firmę?

Aby w pełni wykorzystać ulgę mały ZUS, należy szerokim łukiem omijać zakładanie firmy pierwszego dnia miesiąca. Wynika to z faktu, że preferencyjny ZUS świadczony jest przez okres 24 pełnych miesięcy. W ten sposób, jeśli założymy działalność gospodarczą chociażby drugiego dnia miesiąca, to ten miesiąc nie będzie zaliczał się do możliwych 24 pełnych miesięcy. Jak widać ten prosty trik może zwolnić nas z opłacania składki ZUS w pierwszym miesiącu działalności firmy.

Nowe przepisy dotyczące prowadzenia JDG w Polsce z roku na rok czynią ją łatwiejszą. Dzięki temu osoby przedsiębiorcze mają większe szansę na odniesienie sukcesu w biznesie. Preferencyjny ZUS na pewno jest tego dowodem i warto z niego skorzystać. A wykorzystanie triku dotyczącego nie zakładania JDG w pierwszy dzień miesiąca sprawia, że okres ulgi na mały ZUS może się wydłużyć!

Pamiętajmy, że obecnie zalecaną formą załatwiania spraw urzędowych jest internet. Urząd Miasta oraz Urząd Skarbowy w Gliwicach również przyjmują interesantów poprzez internet.

Dodaj komentarz