Kolejny Festiwal Kolorów w Gliwicach za nami

Mieszkańcy Gliwic w niedzielę 4 lipca mogli uczestniczyć w Festiwalu Kolorów. Wydarzenie po raz kolejny przyciągnęło mnóstwo zainteresowanych osób, przez co zabawa tego dnia była naprawdę godna pozazdroszczenia. Uczestnicy rozsypywali nad sobą proszek o różnych kolorach, a następnie przebiegali przez chmurę złożoną z różnych kolorów.

Festiwal Kolorów w Gliwicach

Kolorowe proszki ponownie zawitały do Gliwic. Mieszkańcy tuż przy ulicy Kaszubskiej zebrali się na Zielonej Łączce i świetnie bawili się przy akompaniamencie DJ’a. Tego dnia nie zabrakło hucznych śpiewów, tańców, a przede wszystkim wyrzutów w powietrze kolorowych proszków holi. Takie wydarzenie niemal co roku przyciąga w naszym mieście duże zainteresowanie. Przede wszystkim jest to świetna atrakcja dla dzieci i młodzieży. Jednak również dorośli mogą cofnąć się w czasie i poczuć ekscytację oraz odrobinę szaleństwa jak za dawnych lat.

Czym jest Festiwal Kolorów?

Festiwal Kolorów to impreza, która co roku jest organizowana w największych miastach w Polsce. Regularnie odbywa się ona również w Gliwicach. Główną atrakcją tych wydarzeń są wystrzeliwane w powietrze proszki holi. To właśnie tysiące zgromadzonych uczestników w jednym momencie wystrzeliwuje wspomniane proszki holi w górę. W taki sposób uzyskuje się ogromną chmurę o wielu barwach, która kolejno opada w dół na uczestników. Stąd też pochodzi sama nazwa organizowanego wydarzenia, a więc Festiwal Kolorów.

W tym roki gliwicki Festiwal Kolorów ponownie cieszył się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy jak widać uwielbiają taką formę zabawy. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku ponownie zobaczymy podobne wydarzenie na naszych terenach.

Dodaj komentarz