Zmiany w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Gliwice

Do całkowitej zmiany w zarządzie doszło w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Gliwice. Stanowisko wiceprezesa spółki stracił Krystian Tomala, który niegdyś piastował również stanowisko wiceprezydenta Gliwic. Nowy zarząd został już wybrany, a na czele spółki stanie teraz Adam Ciekański.

Kim jest nowy prezes PWiK Gliwice?

Na nowego prezesa spółki PWiK Gliwice wybrano Adama Ciekańskiego. Od lat jest on ściśle związany z samorządem w Gliwicach. Znajduje się m.in. w składzie nadzorczej rady Szpitala Miejskiego nr 4. Oprócz tego brał udział również w niedawnej kampanii wyborczej Adama Neumanna. Jak wszyscy pamiętamy były to wybory uzupełniające na stanowisko prezydenta miasta. Mieszkańcy w tamtym czasie mogli usłyszeć, że być może wejdzie on do kierownictwa miasta. Tak miało się stać w razie wygranej następcy Zygmunta Frankiewicza.

Jakie funkcje aktualnie sprawował jeszcze Adam Ciekański? Do tej pory nowo wybrany prezes PWiK Gliwice sprawował także prezesurę Pilchowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Oprócz tego na jego portalach społecznościowych można znaleźć informacje o tym, że miał styczność także z ZBM i TBS. Warto dodać, że na ten moment na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa z Pilchowic nie widnieje już nazwisko Adama Ciekańskiego jako członka zarządu.

Skąd zmiana zarządu w PWiK Gliwice?

Do tej pory w Zarządzie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Gliwice znajdowała się prezes Iwona Lukowicz-Fojt, Katarzyna Jachymska oraz Krystian Tomala. Teraz w Zarządzie znajduje się jedynie nowy prezes spółki – Adam Ciekański.

Komunikat o zmianach w spółce pojawił się w czwartek zeszłego tygodnia. Z komunikatu mogliśmy dowiedzieć się, że 30 czerwca 2021 doszło do Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółki. To właśnie wtedy podjęto uchwałę dotyczącą potwierdzenia finansowego sprawozdania za obrotowy rok, który skończył się 31 grudnia 2020 r. Co więcej z tym dniem upłynęła również trzyletnia kadencja Zarządu Spółki. Stąd też dnia 30 czerwca 2021 r. określono jednoosobowy zarząd na następną kadencję. Na stanowisko prezesa spółki powołano Adama Ciekańskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie gliwickich wodociągów.

Dodaj komentarz