Jazz, jazz i jeszcze więcej jazzu

Już od kilku dni trwa jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Form Etnicznych oraz Jazzowych PalmJazz. W trakcie występów można posłuchać między innymi Anny Marii Jopek, Stanisława Soyka oraz Richarda Galliano. To oczywiście tylko przykładowe nazwiska osób, które pojawią się na scenie w trakcie trwania festiwalu.

Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością, które z roku na rok odwiedza coraz większa ilość osób. Zjeżdżają się tutaj muzycy z kręgów etnojazzowych. Można posłuchać gwiazd wpisanych na stałe w światową scenę, jednakże nie zabraknie również mniej znanych postaci. Właśnie z tego względu usłyszymy zarówno znane utwory, jak i całkiem nowych brzmienia, które zawsze przyjmuje się w dobrym stylu. Wspaniałą atmosferę tworzą przede wszystkim odwiedzające osoby, czyli publiczność, która jeszcze nigdy nie zawiodła.

Na największą uwagę zasługuje bez wątpienia francuski akordeonista Richard Galliano, który pojawi się na scenie 9 października. Zabrzmi on razem z Maćkiem Pyszem. Warto mieć na uwadze, że to 70-te urodziny artysty i jednocześnie 50-lecie występów na scenie.

Oprócz tego w trakcie PalmJazzu w tym roku wystąpi Anna Maria Jopek, Monika Borzym czy Kasia Moś. To już nie pierwszy raz, kiedy będziemy mogli posłuchać Stanisława Soyka. Na scenie pojawi się także Adam Pierończyk, który działa cuda na saksofonie, nie sposób nie wspomnieć o sławnym trębaczu – Nils Petter Molver zawsze nas czymś zaskoczy. W związku z aktualną sytuacją koncerty można zobaczyć również online, a ostatni z nich zorganizowano na 20 listopada.

Dodaj komentarz