Gliwice doczekają się nowych wiat przystankowych

Wkrótce nowoczesne przystanki mają pojawić się w Gliwicach. Na chwilę obecną ZTM planuje budowę 12 przystanków. Nie ma jeszcze informacji, które w pierwszej kolejności stanowiska otrzymają nowe wydanie. Wiadomo jednak, jak będą wyglądać i jak będą wyposażone. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Dokładnych dat niestety jeszcze nie ma, ponieważ wszystko zależy od przebiegu procedury przetargowej. To kolejna inwestycja Zarządu Transportu Metropolitalnego w województwie śląskim, pasażerowie z pewnością zauważyli wiele ułatwień, które pojawiły się w ciągu ostatniego roku, czas na kolejne. 

Prace ruszą już w tym roku

Już pod koniec stycznia władze miasta ustaliły zadania, które będą ciążyć na Metropolii. Metropolia zobowiązała się do budowy, przebudowy, a także remontu istniejących wiat przystankowych w Gliwicach. Wszelkie prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Rozpoczęła sie już procedura przetargowa na firmę wykonawczą. Miasto również wybrało już projekt wiat, które niedługo będą polepszać komfort oczekiwania na transport miejski mieszkańców Gliwic.

Panele fotowoltaiczne i czujniki ruchu

Wiadomo, że wiaty będą miały jednakowy wygląd, co z pewnością wpłynie na schludny obraz miasta. Projekt umożliwia zamontowanie czujników ruchu, które będą odpowiadać za włączenie oświetlenia wiaty, co z pewnością umili oczekiwanie po zmroku. Ponadto mają być one zasilane, zamontowanymi na dachu panelami fotowoltaicznymi, które będą zasilać urządzenia znajdujące się w wiacie. Na razie ZTM nie chce zdradzać więcej szczegółów, ale zapewnia, że to będzie duża zmiana, która zadowoli podróżujących.

Z roku na rok kolejne inwestycje ZTM

Metropolia już od dłuższego czasu inwestuje w nowe rozwiązania ułatwiające podróż pasażerom. Od zeszłego roku można obserwować coraz liczniejsze tablice z elektronicznym rozkładem, czy nowoczesne, wygodne wiaty przystankowe. W całym województwie powstają też ekskluzywne i atrakcyjne centra przesiadkowe, a kolejne inwestycje są już planowane. Zgodnie z informacjami, jaki przekazuje ZTM, spółka obsługuje aż siedem tysięcy przystanków.

Dodaj komentarz