Żyjmy sztuką, cieszmy się sztuką

Sztuka powinna odgrywać ważną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego organizuje się takie wydarzenia jak ArtNoc. Omawiana impreza odbędzie się dnia 3 października i w jej trakcie można podziwiać obrazy znajdują się w galeriach oraz pracowniach artystycznych. Drzwi staną otworem również w wybranych kawiarniach, co umili ten dzień jeszcze bardziej. Zwiedzanie odbywa się od godziny 16 do 23 i w tym czasie lepiej omijać łóżko szerokim łukiem.

W imprezie tej biorą udział gliwickie galerie, czyli galeria Melina, Brama, Galeria Sztuki Współczesnej Esta oraz galeria na6.

Z kolei w trakcie wizyty Młodzieżowego Domu Kultury dostępne będą prace wykonane przez uczniów udzielających się w tym miejscu. Kino Amok oferuje film o sztuce oraz artystach, a na al. Przyjaźni odbędzie się instalacja „Ogród na Sztukę”,

Warto też wspomnieć o galerii ArtStudio, gdzie oczy nacieszą prace Witolda Cichockiego. Sklepik marzeń zaoferuje teatr lalek oraz naukę zdobienia toreb, co może okazać się bardzo przydatną umiejętnością. Otwarte pozostaną Stacja Artystyczna Rynek, Muzeum Tatuaży, Warsztat Miejski, a także pracownie artystyczne i kafejki w których można uraczyć się dobrą kawą oraz pysznym ciastem.

Miasto Gliwice wspiera prezentowaną akcję, jednakże za jej organizację odpowiada Stowarzyszenie Melina.

Dodaj komentarz