W Gliwicach najtaniej

Wynajem mieszkań oraz życie wielokrotnie oscyluje na granicy domowego budżetu przede wszystkim w sytuacji, kiedy rodzice nie zarabiają wiele. Właśnie dlatego warto zdawać sobie sprawę, że Gliwice to najtańsze miasto wśród wszystkich miast w województwie, kiedy bierzemy pod uwagę wynajem mieszkań. Chodzi o miasta, których ilość mieszkańców waha się od 100 do 200 tysięcy. Z kolei, kiedy wziąć pod uwagę całą Polskę, Gliwice plasują się na 6 pozycji, co stanowi bardzo dobry wynik. Wynika z tego, że w Gliwicach warto jest mieszkać, gdyż mieszkania są tutaj po prostu przystępne cenowo. W trakcie badań skupiono się na rocznych kosztach, które występują w przeciętnej rodzinie w naszym kraju (chodzi o rodzinę czteroosobową). Koszty dotyczyły zaopatrzenia w wodę, odprowadzania ścieków, odbioru odpadów, komunikacji publicznej, strefy płatnego parkowania oraz podatku od nieruchomości.

Z badań wynika, że w naszym mieście na czteroosobową rodzinę przypada mieszkanie o powierzchni 74 metrów2. Roczne zużycie wody wynosi 33,7 m3 na osobę, ilość ścieków to taki sam wynik. Miejsce płatne do parkowania zajmuje się przez 48 godzin i każda osoba składająca się na rodzinę korzysta z komunikacji publicznej 108 razy każdego roku.

Na podstawie przytoczonych powyżej danych uzyskaliśmy informacje, że usługi komunalne dla mieszkańców Gliwic wynoszą 3454,80 zł. To najniższy wynik wśród wszystkich miast w Górnośląsko-Zagłębskiej Metropolii.

Dodaj komentarz