Miejski Szpital wzbogacony o tomograf

Tomograf to bardzo przydatne urządzenie, które powinno znajdować się w jak największej ilości szpitali. Umożliwia on wykonywanie szybkich oraz przede wszystkim bardzo dokładnych badań. Oprócz tego dawka promieniowanie nie jest tak wysoka i można wykonać diagnostykę naczyń. Te oraz wiele innych funkcji to możliwości tomografu, który znalazł się w szpitalu Miejskim nr 4. Za jego zakup odpowiada miasto, które wydało na niego przeszło 1,3 mln zł.

Tomografia komputerowa to badanie, które musi wykonać większość osób przed rozpoczęciem leczenia operacyjnego. Dzięki niemu możliwe jest wskazanie miejsca oraz gabarytów ogniska chorobowego. W przypadku leczenia onkologicznego można zauważyć nowotwory, a leczenie onkologiczne staje się zdecydowanie łatwiejsze. W sytuacji, kiedy podejrzewa się zarażenie wirusem SARS-CoV-19 omawiane urządzenie umożliwia zauważenie zmian występujących na płucach. Dodatkowo w trakcie skomplikowanego leczenia możliwe jest regularne kontrolowanie choroby oraz obserwację wyników leczenia.

Do szpitala zakupiono bardzo dobry sprzęt, dzięki któremu można zdiagnozować wielu pacjentów. Warto zaznaczyć, że odbywa się to w krótkim czasie, co stanowi dodatkową zaletę urządzenia. Posiada on wiele nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym promieniowanie oraz środki kontrastowe używa się w mniejszych ilościach.

Dzięki tak wspaniałemu nabyciu choroby ludzi diagnozuje się szybciej, a leczenie przebieg sprawniej, dlatego można uratować jeszcze więcej ludzkich istnień.

Dodaj komentarz