Dla dzieci za darmo

Młodzi programiści oraz dzieci uwielbiające wirtualną rzeczywistość ucieszą się z możliwości brania udziału w zajęciach kodowania. Miasto Gliwice pokrywa koszt programu, dlatego chętni nie musza martwić się o dodatkowe wydatki oraz opłaty z tym związane.

To zajęcia idealne dla pociech, które mają smykałkę do komputerów i jednocześnie chcą porobić coś dodatkowego po zakończonych zajęciach w szkole. Zajęcia znamy jako „Zakodowane Gliwice” i warto je wziąć pod uwagę. Miejsce może zająć aż 64 dzieci, wśród których oczywiście mogą znaleźć się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

Warto jednak zaznaczyć, że zostaną  stworzone grupy w których składzie znajdzie się po 8 osób. W związku z tym każdy uczestnik będzie przede wszystkim bezpieczny, a do tego ma możliwość czerpania z zajęć jak najwięcej. Do programu zgłaszać mogą się osoby, które zamieszkują w Gliwicach i znajdują się w przedziale wiekowym od 7 do 13 lat. Uczestników podzieli się na grupy uwarunkowane wiekiem dzieci. W młodszej znajdą się 7, 8 oraz 9latkowie, a w starszakach umieści się dzieci od 10 do 13 lat. Programiści skorzystają z ośmiu spotkań, które dostarczą im wielu umiejętności oraz przydatnej wiedzy. Zapoznają się z technikami kodowania oraz podstawami robotyki. Dostępne będą nowoczesne pomoce dydaktyczne, między innymi edukacyjne zestawy Lego z elementami elektronicznymi, a także roboty Photon i Ozoboty.

Naturalne wydaje się, że zajęcia organizuje się popołudniami. Mieszczą się one w siedzibie Fundacji w szkole kodowania Kodujemy.org. Dokładny adres to ulica Siemińskiego 25/4 Gliwice. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej szkoły. Jego wypełnienie to warunek dostania się do programu.

Dodaj komentarz