Młodzi sportowcy

W zeszłym tygodniu odbyły się otarte Mistrzostwa Gliwic dla uczniów Szkół Podstawowych. Uczestniczący konkurowali ze sobą w trakcie zawodów w lekkiej atletyki. Miały one uczcić 45 edycję Memoriału Zenona Sęka. W zeszłym roku składał się on z dwóch części. Na początku udział w konkurencjach wzięli seniorzy. Można było spotkać biegaczkę Annę Sabat oraz reprezentantkę rzutu kulą Klaudię Kardasz. W trakcie drugiej części zmagali się ze sobą uczniowie szkół podstawowych. Jednakże w tym roku wszystko odbędzie się nieco inaczej i udział w zawodach wezmą jedynie osoby, które jeszcze się uczą, a dokładniej chodzi o uczniów od klasy 4 do 8.

Memoriał powstał dla zmarłego trenera lekkiej atletyki oraz wychowawcy młodzieży. Stracił on niespodziewanie życie, a zawdzięczamy mu między innymi Ewę Gryziecką, którą wypatrzył oraz pracował z nią. Omawiany turniej jest znany nie tylko w Polsce. Od początku istnienia memoriału przyjeżdżają tutaj lekkoatleci z całego świata.

W tym roku chłopcy oraz dziewczęta brali udział w biegu na 60, 200 oraz 600 metrów. Oprócz tego skakali w dal, skakali wzwyż oraz rzucali kulą. Oby sportowy duch rozwijał się w jak największej ilości uczestników, gdyż sport to zdrowia, a do tego Gliwice chętnie pochwalą się kolejnym olimpijczykiem.

Dodaj komentarz