Dzieci angażują się w pomoc jeżom

Wszystkie jeże zapadają w sen zimowy. Może się on nieco wydłużać bądź skracać, jednakże średnio wynosi 5 miesięcy. W związku z tym, że mamy już jesień zwierzęta te zajmą się szukaniem miejsca, które idealnie nada się do hibernacji. Przedszkolacy z Gliwic pomogli im w tym zadaniu. Omawiana akcja znana jest jako „Hotel dla Jeżyka”. Prezydent miasta osobiście wspiera tę akcję oraz gratuluje wszystkim osobom biorącym w niej udział.

To bardzo istotne, że dzieci angażują się w tego typu projekty. Uczy je to wrażliwości oraz pokazuje w jaki sposób należy traktować zwierzęta. W niedługim  czasie w Gliwicach będzie można spotkać sieć hoteli przeznaczonych właśnie dla jeży. Każde z 20 przedszkoli zdecydowało się na przygotowanie jednego domku w którym zamieszka jeż. Oprócz tego nauczyciele zorganizują zajęcia dydaktyczne w trakcie których omówione zostaną zwyczaje oraz potrzeby tych zwierząt.

Domki przeznaczone dla jeży mają jeszcze jedno zadanie – wywołać uśmiech na twarzy osób, które je widzą. Jesień to czas, kiedy wiele osób markotnieje, choruje czy zmaga się z jesiennym przesileniem. Właśnie z tego względu warto pomyśleć o małych kolczastych zwierzątkach, które smacznie sobie śpią w hotelu przygotowanym przez przedszkolaki. Uśmiech od razu rozkwita na twarzy.

Dodaj komentarz