Dla wszystkich fanów kolei

W miniony weekend miało miejsce wydarzenie na którym znaleźli się wszyscy fani pociągów oraz kolei. Miniaturowy świat pociągów oraz semaforów przyciągnął osoby nie tylko z regionu, ale również z całej Polski. Oprócz wystawy, kolejna atrakcja to kierowanie ruchem, warsztaty oraz pokazy.

Świat wokół kolei to wydarzenie, które mogliśmy podziwiać przez dwa dni. Powstało ono dzięki wspólnej pracy wszystkich pasjonatów kolei, którzy mają możliwość zaprezentowania swoich modelarskich oraz kolekcjonerskich modeli. Oprócz tego pojawili się dyżurni zajmujący się obsługą stacji i nie zabrakło maszynistów kierujących pociągami oraz technik tworzących układy sterowania. Dodatkową atrakcję stanowili instruktorzy szkolący i sprawujący pieczę nad młodymi kierowcami. Opowiadali oni na czym polega ich praca, a także zapoznaliśmy się z jej szczegółami. Wszyscy oni odpowiadali bardzo chętnie na zadawane pytania.

Wszyscy obecni podziwiali najbardziej interesujące modele oraz makiety linii kolejowych z pociągami z różnych epok. Od pierwszych pociągów do dzisiejszych szybkich pojazdów. Pokazy prowadzenia ruchu kolejowego na makietach cieszyły się ogromną popularnością od początku do samego końca pokazu.

Uczestnicy w każdym wieku ćwiczyli na stymulatorach prawdziwych lokomotyw oraz zaznajomili się w jaki sposób kieruje się ruchem kolejowym na stacjach. Kolejowe przedszkole to atrakcja z której najbardziej ucieszyli się najmłodsi, mogli oni brać udział w zajęciach manualnych oraz plastycznych.

Dodaj komentarz