Brak planów podwyższenia opłat za przeglądy techniczne samochodów

Rozpowszechniane w mediach spekulacje o możliwym wzroście opłat za badania techniczne pojazdów, począwszy od 1 lipca 2024 roku, zostały oficjalnie zdementowane przez Ministerstwo Infrastruktury.

Podkreślając swoją stanowczą pozycję wobec rozprzestrzeniających się plotek o przewidywanym wzroście kosztów do kwoty 430 złotych, przedstawiciele resortu infrastruktury zdecydowanie zaprzeczyli jakimkolwiek działaniom legislacyjnym mającym na celu modyfikację obecnych przepisów dotyczących ustalania tych opłat.

Ministerstwo jasno zaznaczyło, że na chwilę obecną cena za badanie techniczne pojazdu osobowego utrzymuje się na poziomie 98 złotych i nie ma planów jej zmiany w najbliższym czasie.

Chociaż przedstawiciele sektora motoryzacyjnego od pewnego czasu apelują o zwiększenie stawek, argumentując, że od 2004 roku nie były one podnoszone mimo narastających kosztów operacyjnych, Ministerstwo dąży do wypracowania kompromisu satysfakcjonującego zarówno właścicieli stacji kontroli pojazdów, jak i same kierowców.

Jest zdecydowanie warte uwagi, aby monitorować oficjalne komunikaty wydawane przez Ministerstwo Infrastruktury w celu utrzymania aktualnej świadomości na temat ewentualnych zmian w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz