Unikalny skwer z muralami strażackimi i miejscem do ćwiczeń powstał w Ostropie

Znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Ciesielskiej i Tokarskiej w Ostropie, wyjątkowy skwer przyciąga uwagę swoim nietuzinkowym wyglądem. Owocuje to z monumentalnego muralu o tematyce strażackiej, ufundowanym przez lokalnych mieszkańców. W zeszłym roku na obszarze przylegającym do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Ostropa dokonano nasadzenia kilkunastu drzew i setek krzewów. Co więcej, niedawno dodano również sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu, stojaki rowerowe oraz autentyczny hit – zabawkowy wóz strażacki.

Mimo swojej niewielkiej wielkości, bo zaledwie niecałe 400 m², nowy skwer w Ostropie przeszedł intensywną modernizację podzieloną na trzy etapy. Pierwsze dwa, które miały miejsce w ubiegłym roku, obejmowały prace porządkowe i ziemne. Następnie zaaranżowano trawniki, posadzono 11 grabów pospolitych i ponad 300 krzewów: po 111 trzmielin Fortune’a i tawuł japońskich Goldflame oraz 95 rozplenic japońskich Hameln.

Wielkoformatowy mural ze strażackimi motywami, który zdobi jedną z budowli przy skwerze, jest efektem inicjatywy mieszkańców. Przeprowadzili oni udaną zbiórkę funduszy online, co pozwoliło na realizację tej artystycznej wizji. Z pewnością najmłodsi zwiedzający park będą z niego zachwyceni.

Trzeci i ostatni etap modernizacji miał miejsce pod koniec czerwca e obejmował montaż pozostałych elementów. Wśród nich znalazły się zestaw zabawowy w formie wozu strażackiego, sprzęt do street workoutu oraz 4 stojaki na rowery – częściowo sfinansowane przez sponsorów zewnętrznych. Miejski Zarząd Usług Komunalnych postawił również dziecięcy bujak w kształcie biedronki, dodatkowo umieszczono 3 ławki, 2 kosze na śmieci oraz niezbędne regulaminy obiektu.

Jeżeli mieszkasz w pobliżu, nie zapomnij odwiedzić tego miejsca i wykorzystać nową przestrzeń rekreacyjną do swojej dyspozycji! (ml/MZUK)

Dodaj komentarz