Remonty na gliwickich ulicach: informacje o zmianach w organizacji ruchu i dostępie do posesji

W Gliwicach następuje rozpoczęcie serii remontów dróg. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dostęp do swoich nieruchomości pomimo trwających prac.

Pierwsza z planowanych inwestycji, remont Alei Korfantego, jest realizowany w kilku etapach. Każdy segment drogi, który jest aktualnie objęty pracami, zostanie czasowo wyłączony z ruchu.

Prace remontowe są zaplanowane na poniedziałek, 1 lipca. W trakcie ich trwania mieszkańcy mogą liczyć na gwarancję dojazdu do swoich posesji.

Gliwicki Zarząd Dróg Miejskich informuje, że pierwszy etap prac obejmie odcinek od skrzyżowania z ulicą Świętokrzyską do krzyżówki z ulicą Karola Miarki. Drugi etap to remont fragmentu drogi od ulicy Karola Miarki w kierunku ulicy Kościuszki. Na tym odcinku przewidziane są punktowe naprawy ubytków w nawierzchni.

W związku z pracami na Alei Korfantego konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ulicy Karola Miarki. Tymczasowo utworzony będzie ruch dwukierunkowy. Zostanie również zmieniony system parkowania – informuje ZDM.

Tego samego dnia prace remontowe rozpoczną się również na ulicy Horsta Bienka (odcinek między ulicami Okrzei i Jodłową). Droga ta, z wyjątkiem dojazdu do posesji, zostanie zamknięta dla ruchu. Dzień później, 2 lipca, planowane jest rozpoczęcie wymiany nawierzchni na ulicy Wandy, gdzie zamiast asfaltu pojawi się betonowa kostka alejowa na odcinku między ulicami Poniatowskiego i Dąbrowskiego.

Dodaj komentarz