Czeka nas letnie kino na świeżym powietrzu: rozpoczynają się plenerowe projekcje filmów

Kulturalne atrakcje na świeżym powietrzu to znak szczególny lata, a wśród nich królują seanse Letniego Kina Plenerowego. W ostatni weekend czerwca, miłosnicy kinematografii będą mogli rozkoszować się filmami wyświetlanymi na dużym ekranie na placu Grunwaldzkim, w malowniczej okolicy Wójtowej Wsi. Młodsza publiczność będzie miała okazję obejrzeć „Asterix i Obelix – osiedle Bogów”, natomiast dla starszych widzów przewidziano film „Dream Scenario”. Seanse będą się zaczynać o 18:00 i 20:00. Co istotne, udział we wszystkich projekcjach jest całkowicie bezpłatny.

Letnie Kino Plenerowe to doskonały pomysł na spędzenie niedzielnego, wakacyjnego wieczoru. Wygodny leżak, trawa pod stopami i ciepły letni wiatr stworzą niepowtarzalną atmosferę podczas oglądania filmowych hitów przygotowanych przez Centrum Kultury Victoria.

Seanse odbędą się w różnych częściach Gliwic, aby umożliwić jak największej liczbie osób doświadczenie filmowych emocji. Projekcje dla najmłodszych zawsze rozpoczynają się o godzinie 18:00, a dla dorosłych widzów o godzinie 20:00.

Wśród zaplanowanych lokalizacji i filmów są m.in.: „Pies i robot” oraz „Bracia ze stali” na Stadionie Piasta w Zatorzu (7 lipca), „Pimi z krainy tygrysów” i „Pszczelarz” na ul. Piaskowej w Łabędach (14 lipca), czy „Kumple z dżungli” oraz „Jeźdźcy sprawiedliwości” w parku Chrobrego (28 lipca). Całe przedsięwzięcie zakończy się 25 sierpnia projekcjami filmów „Były sobie człowiek” i „Bezmiar” na placu Grunwaldzkim w Wójtowej Wsi.

Jednak należy pamiętać, że organizator – Centrum Kultury Victoria w Gliwicach – zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru lub odwołania projekcji z przyczyn niezależnych od siebie.

Dodaj komentarz