Parkomaty w Gliwicach zawieszają możliwość płatności gotówką na trzy dni

Przez trzy następne dni, w parkomatach na terenie Strefy Płatnego Parkowania (SPP) w Gliwicach, nie będzie możliwości dokonywania płatności gotówkowych. Wyłączenie tego typu transakcji będzie dotyczyć wszystkich urządzeń, jednak nie jednocześnie. Mimo to, opłatę za postój nadal będzie można uiszczać za pomocą aplikacji mobilnej bądź kartą płatniczą.

Zasady wprowadzenia ograniczeń zaczną obowiązywać od środy 26 czerwca. W różnych dniach wyłączenia będą dotyczyć innych parkomatów. Ci, którzy woleliby zapłacić gotówką, będą mieli możliwość dokonania tego jedynie u kontrolera SPP.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, zawieszenie funkcji płatności gotówkowej potrwa do końca tygodnia. Powodem takiej decyzji jest konieczność przeprowadzenia inwentaryzacji gotówki zgromadzonej w parkomatach.

Właściciele samochodów mogą sprawdzić na mapie, które parkomaty danego dnia będą wyłączone i nie będą akceptować płatności gotówkowych. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, parkomaty będą wyłączane obszarowo. W miejscach, gdzie nie będzie możliwości wniesienia opłaty gotówką, na urządzeniu pojawi się komunikat z informacją o tym fakcie oraz z napisem: „Płatność gotówką u kontrolera Strefy Płatnego Parkowania”.

Harmonogram wyłączenia poszczególnych parkomatów przedstawia się następująco:
26 czerwca – funkcja zostanie wyłączona w PIAP nr: 1, 6, 8, 13, …, 116, 118, 120.
27 czerwca – funkcja zostanie wyłączona w PIAP nr: 10, 11, 16, …, 108, 109.
28 czerwca – funkcja zostanie wyłączona w PIAP nr: 2, 3, 4, …, 122, 123, 124.

Dodaj komentarz