Linie autobusowe 650 i 659 ułatwią dojazd do kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych w Gliwicach i Zabrzu

Od soboty osoby poszukujące ochłody podczas letnich upałów będą mogły skorzystać z nowych linii autobusowych, które umożliwią łatwiejszy dojazd do miejsc wypoczynku. Autobusy linii 650 będą kursować do gliwickiego OW Czechowice, a pasażerowie linii 659 będą mogli bez trudu dotrzeć do Kąpieliska Leśnego w Zabrzu.

Organizator przewozów chciałby jednak przypomnieć, że z końcem roku szkolnego nastąpi zmiana rozkładów jazdy. Nowe, wakacyjne rozkłady zaczną obowiązywać od soboty, 22 czerwca. Ta zmiana ma na celu lepsze dostosowanie komunikacji miejskiej do potrzeb wypoczywających.

Wprowadzone zmiany mają na celu ułatwienie dojazdu na tereny ośrodków rekreacyjnych oraz kąpielisk. Dzięki codziennym kursom linii 650 podróżni będą mogli bezproblemowo dotrzeć do Jeziora Czechowice w Gliwicach. Również linia 659 codziennie będzie wozić pasażerów do Kąpieliska Maciejów w Zabrzu.

Alternatywą do linii 650 jest możliwość skorzystania z autobusów nr M105 lub 71, które również kursują do OW Czechowice. Natomiast do Kąpieliska Maciejów w Zabrzu można dojechać z Centrum Przesiadkowego w Gliwicach korzystając z linii 250.

Dodaj komentarz