Wielka Gala Kultury: Targi sztuki, spotkania z autorami i liczne atrakcje

Szereg różnorodnych dzieł artystycznych, w tym książki, gry, komiksy, płyty muzyczne oraz rękodzieło, zostanie zaprezentowanych na kulturalnym targu, który odbędzie się na alei Przyjaźni. Wszystko to będzie dostępne do zakupu za dowolną sumę pieniędzy, która zostanie przekazana na cele charytatywne. W programie przewidziano także panele dyskusyjne z autorami, występy muzyczne na świeżym powietrzu, warsztaty i animacje.

Wielka Gala Kultury jest wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie „Cała Naprzód”. Odbędzie się ona 16 czerwca, w niedzielę, a jej ramy czasowe to godziny od 12:00 do 18:00.

Organizatorzy podkreślają, że jest to niepowtarzalna okazja do połączenia miłości do kultury z działalnością dobroczynną. Uczestnicy będą mieli możliwość nabycia unikalnych publikacji czy płyt, jednocześnie wspierając osoby niepełnosprawne objęte opieką stowarzyszenia „Cała Naprzód”. Ceny poszczególnych dzieł są symboliczne – każdy może wrzucić do puszki wolontariuszy dowolną kwotę, jaką uzna za odpowiednią. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na realizację celów stowarzyszenia.

Na alei Przyjaźni zostaną rozmieszczone stoiska z różnego rodzaju dziełami artystycznymi, a od godziny 12:00 do 18:00 odbędą się tam również warsztaty i animacje. W Ruinach Teatru Victoria przewidziano natomiast spotkania tematyczne, m.in. wykład dr. Mariusza Snopka dotyczący symboliki tatuaży w polskich więzieniach (godzina 12:00), dyskusję na temat uczestnictwa w kulturze prowadzoną przez aktora Zbigniewa Stryja (godzina 14:00) oraz koncert Kajetana Drozda – muzyka bluesowego i gitarzysty (godzina 16:00). Dodatkowym atutem będą dźwięki ulicznego grania, rozbrzmiewające z tarasu Ruin Teatru.

W ramach wydarzenia przewidziano szereg atrakcji dodatkowych. Uczestnicy będą mogli wejść do tzw. kulturalnej szafy i zrobić sobie zdjęcie, potwierdzając, że kultura jest bliska każdemu z nas. Planowany jest także warsztat miejski z tworzeniem notesów, kartek pamiątkowych i innych arcydzieł z gliny, papieru oraz za pomocą drukarki 3D. Stowarzyszenie GTW pokaże, jak można przedłużyć życie książkom i płytom, przekształcając je w kreatywne elementy dekoracji. Dla fanów fantastyki przewidziano również możliwość uczestnictwa w grach fabularnych RPG.

Dodaj komentarz