II Bieg Kelnerów w Gliwicach. Zawody pełne precyzji i zręczności już 14 czerwca!

Tegoroczna, druga edycja Biegu Kelnerów nadchodzi wielkimi krokami! To impreza organizowana przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego numer 1, która odbędzie się w Gliwicach. Zostały zaplanowane różnorodne konkurencje, w których uczestnicy będą musieli przejść między innymi przez bieg z talerzami, przekładanie korków z półmiska na talerz czy ekspresowe otwieranie butelek wina. Każdy kelner czy barman, który chciałby wziąć udział w zawodach, ma czas na zgłoszenie swojego udziału do 12 czerwca.

Zmagania najlepszych kelnerów Gliwic ruszą w piątek, 14 czerwca, o godzinie 10.00. Początek wydarzenia odbędzie się na terenie hali sportowej szkoły mieszczącej się przy ulicy Kozielskiej 1, gdzie równocześnie zostanie ustanowiona meta biegu. Dodatkowo, dnia zawodów o godzinie 8.00, na terenie hali sportowej CKZiU nr 1 (przy recepcji), odbędzie się odprawa i losowanie numerów startowych.

Uczestnicy zmierzą się w trzech konkurencjach. Pierwsza to bieg kelnerski z talerzami, który polega na szybkim pokonywaniu wyznaczonego odcinka trzymając w rękach trzy talerze z umieszczonymi na nich korkami. Druga to serwis francuski, wymagający precyzyjnego przekładania korków z półmiska na talerz w określonym czasie. Trzecia konkurencja to błyskawiczne otwieranie butelek wina.

Najlepsi na zawodach wyłonieni przez jury otrzymają atrakcyjne nagrody. Zwycięzca zgarnie 1000 złotych, a osoby, które zajmą II i III miejsce mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe upominki.

W taki sposób organizatorzy chcą podkreślić wartość pracy kelnera, podnieść standardy w gastronomii oraz promować zdolności i umiejętności związane z tym zawodem. Bieg Kelnerów to także świetna okazja do propagowania wiedzy z zakresu gastronomii oraz wymiany informacji i doświadczeń między uczestnikami.

Dodaj komentarz