Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Gliwic – zaplanowane terminy i lokalizacje

Mieszkańcówki miasta Gliwice będą miały kolejną możliwość skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. To istotne, gdyż umożliwiają one identyfikację potencjalnie niebezpiecznych zmian w bardzo wczesnej fazie ich rozwoju, jeszcze zanim staną się one wykrywalne podczas samobadania czy badania palpacyjnego.

Mammografia jest obecnie najbardziej efektywnym narzędziem diagnozy raka piersi. Cały proces badawczy trwa tylko kilka minut i jest całkowicie nieszkodliwy. Dlatego warto poświęcić ten krótki czas i zadbać o swoje zdrowie.

Organizatorzy akcji przypominają, że regularna kontrola to klucz do utrzymania zdrowia. Zalecają, aby każda kobieta w wieku od 45 do 74 lat (roczniki 1979-1950) co dwa lata poddawała się badaniu mammograficznemu. Akcja skierowana jest do kobiet posiadających ubezpieczenie, które w ciągu ostatnich dwóch lat (lub nigdy) nie miały wykonanej mammografii w ramach profilaktyki. Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania uczestniczek.

Mammobus Narodowego Instytutu Onkologii będzie dostępny w kilku lokalizacjach:

  • 12-14 czerwca – Łabędy, przy Kościele pw. św. Anny;
  • 17-20 czerwca – Sośnica, przy Zespole Szkół nr 14;
  • 21 oraz od 24 do 25 czerwca – przy Centrum Handlowym ARENA (aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego);
  • 26-27 czerwca – na Zatorzu, przy Kościele pw. Chrystusa Króla.

Aby umówić się na badanie, należy skontaktować się pod numerem telefonu 32/278-98-96 (linia czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-15:00).

Dodaj komentarz