Gliwicka ulica Zwycięstwa zostaje częściowo wyłączona z ruchu z powodu napraw gwarancyjnych

Ulica Zwycięstwa w Gliwicach spotka się z pewnymi utrudnieniami drogowymi. Wskutek napraw gwarancyjnych, sprawujący opiekę nad drogą planują zamknięcie jednego odcinka tej arterii. Ruch na tym fragmencie będzie możliwy tylko w formie wahadłowej.

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) w Gliwicach wyjaśnia, że pas obłożony ograniczeniami, prowadzący do dworca PKP, rozciąga się od skrzyżowania ulic Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego aż do ulicy Dubois. Warto jednak zauważyć, że ograniczenia te nie wpłyną na przewoźników komunikacji miejskiej.

Kluczowym powodem tych utrudnień jest konieczność wykonania prac naprawczych na nawierzchni jezdni, takich jak uzupełnianie spoin. ZDM dodaje również, że koszty związane z tą interwencją pokryje wykonawca.

Prace naprawcze są zaplanowane na sobotę, 8 czerwca. To jest już trzecia próba przeprowadzenia prac gwarancyjnych na przebudowanym systemie dróg położonym na południe od dworca PKP. Wcześniej, podczas weekendów, występowały utrudnienia na ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego. Przywołajmy tutaj fakt, że ta inwestycja drogowa została udostępniona do użytku publicznego we wrześniu 2023 roku.

Dodaj komentarz