49-latek podejrzany o brutalne przestępstwa zatrzymany w Gliwicach: Akcja śląskich specjalistów od poszukiwań

Mariusz B. w wieku 49 lat, który był intensywnie poszukiwany przez Sąd Rejonowy za brutalne przestępstwa takie jak rozbój i usiłowanie gwałtu, został zatrzymany na terenie Gliwic przez specjalistyczny zespół policji – nazywany „łowcami głów”. Mężczyzna ten już trafił za kratki, gdzie ma odsiedzieć karę sześciu lat pozbawienia wolności.

Na trop tego groźnego przestępcy wpadli funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach. Ich zadaniem jest ściganie najbardziej niebezpiecznych i poszukiwanych przestępców. Tym razem podjęli sprawę Mariusza B., 49-latka, który był poszukiwany za zbrodnie rozbój i usiłowanie gwałtu, do których doszło w listopadzie 2020 roku w Gliwicach.

Ten sam mężczyzna był już wcześniej karany więziennymi wyrokami za różne przestępstwa, między innymi za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Sąd Rejonowy w Gliwicach wydał za nim list gończy pod koniec kwietnia 2024 roku – informuje Śląska Policja.

Specjalistyczna grupa śląskiej policji, zwana „łowcami głów”, rozpoczęła intensywne poszukiwania 49-letniego Mariusza B. Efektywna akcja zakończyła się w poniedziałek, 13 maja, kiedy to mężczyzna został zatrzymany na terenie Gliwic. Aktualnie Mariusz B. przebywa w więzieniu, gdzie odczuwa konsekwencje swoich czynów w postaci sześcioletniej kary pozbawienia wolności – dodaje przedstawiciel śląskiej policji.

Dodaj komentarz