W Gliwicach odsłonięto model Sokoła Millenium z klocków LEGO® złożony z 1,2 mln elementów

Od soboty 11 maja, w Gliwicach, na największej Wystawie Budowli z Klocków Lego® w Europie Centralnej dostępny dla zwiedzających jest nowy eksponat. Ten gigantyczny model pojazdu, inspirowany słynnym Sokołem Millenium™ z filmowej sagi Gwiezdne Wojny, ma 7 metrów długości i 4 metry szerokości.

Złożony z imponującej liczby ponad 1,2 miliona klocków LEGO®, ten monumentalny model z serii Gwiezdnych Wojen natychmiast przykuwa wzrok. Jego imponujące wymiary i dbałość o szczegóły sprawiają, że stał się on niewątpliwym centrum uwagi Wystawy.

Rafał Szymański, organizator Wystawy, wyraża swoje podziw dla tego niezwykłego dzieła: „Ta spektakularna replika jest naszym hołdem dla legendarnego statku kosmicznego, który od lat zachwyca widzów na całym świecie. Nasz nowy model nie tylko przywraca go do życia, ale także pozwala zwiedzającym na badanie każdego drobiazgu, który nadaje Sokołowi Millenium™ jego legendarny status”.”

Wystawa Budowli z Klocków w Gliwicach, największa tego typu ekspozycja w Europie, kontynuuje swoją misję przyciągania miłośników sztuki z klocków LEGO® i entuzjastów popkultury, oferując im niepowtarzalne wrażenia i inspiracje do twórczych działań. Sokół Milenium™ jest tylko jednym z wielu skarbów eksponowanych na tej fascynującej wystawie, która promuje magię i potencjał klocków LEGO®.

Na imponującej powierzchni ponad 2000 m² można podziwiać ponad 100 niesamowitych dioram i modeli. Wśród nich znajduje się model Katedry Notre-Dame wpisany do Księgi Rekordów GUINNESSA, postacie z filmów i bajek, figury sław muzyki i sportu, a także magiczny i barwny podwodny świat prezentowany przez największą na świecie rafę koralową z klocków LEGO®.

Wystawa Budowli z Klocków LEGO® w Gliwicach to nie tylko okazja do podziwiania niesamowitych modeli, ale także idealna atrakcja dla rodzin, grup szkolnych oraz wszystkich, którzy pragną zanurzyć się w kreatywnym uniwersum LEGO®. Z myślą o nich przygotowano specjalną strefę zabawy, gdzie na powierzchni 400m² każdy może doświadczyć magii tworzenia z klocków.

Prosimy o uwagę: ze względu na prace związane z montażem nowego modelu, Wystawa będzie zamknięta dla zwiedzających 9 i 10 maja 2024 roku.

Dodaj komentarz