Podsumowanie działań gliwickiej policji z weekendu od 3 do 5 maja

Policja w Gliwicach miała na swoim koncie wiele interwencji od piątku, 3 maja, aż do północy niedzieli, 5 maja. Wszystko wskazuje na to, że był to na tyle spokojny okres, że ilość interwencji nie była wyjątkowo duża. Na 54 zgłoszenia oznaczono jako te, które wymagały natychmiastowego reagowania i przyjazdu patrolu. W ramach tych działań, funkcjonariusze zatrzymali 13 osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa na gorącym uczynku lub tuż po pościgu. Zainicjowano również poszukiwania trzech osób zgłoszonych przez rodziny jako zaginione. Zdołano odnaleźć dwie z nich – 16-letniego chłopca i 59-letnią kobietę. Tymczasem, poszukiwania 15-latki wciąż trwają.

Jednym z bardziej smutnych wydarzeń weekendu było wejście funkcjonariuszy wraz ze strażakami do dwóch mieszkań, gdzie znaleziono ciała zmarłych osób. Według wstępnych badań, w obu przypadkach nie doszło do udziału osób trzecich. W ramach innych działań, zatrzymano 8 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu oraz 6 osób, które prowadziły pojazdy po spożyciu alkoholu, jednak w ilości poniżej 0,5 promila.

W sobotę na ulicy Chopina doszło do poważnego zdarzenia. Tuż po godzinie 14:00 zgłoszono pożar w mieszkaniu na drugim piętrze pięciopiętrowego budynku. Właścicielka opuściła mieszkanie o własnych siłach, jednak strażacy musieli ewakuować pięć innych osób. Trzeba było też wyważyć drzwi w dwóch mieszkaniach, aby upewnić się, że nie ma tam ludzi potrzebujących pomocy. Pękające pod wpływem temperatury szyby uszkodziły cztery samochody zaparkowane przed budynkiem. Źródłem pożaru prawdopodobnie był wybuch gazu.

W sobotę w gminie Gierałtowice doszło do niebezpiecznego incydentu. Podczas jazdy rowerowej, poza terenem zabudowanym, 4-letni chłopiec został postrzelony śrutem. Ojciec natychmiast zawiózł dziecko do szpitala i powiadomił policję. Okazało się, że odległe o 200 metrów od miejsca zdarzenia strzały do puszki oddawał jeden z mieszkańców. Policja teraz prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Incydent związany z dewastacją pojazdów na osiedlu Sikornik to kolejne poważne zdarzenie, które miało miejsce w omawianym okresie. Świadek zgłosił mężczyznę bez koszulki, który uszkodził 13 samochodów zaparkowanych na głównej ulicy osiedla. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol z I komisariatu w stanie upojenia alkoholowego – badania wykazały ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.

Na wniosek policji, Prokuratura Rejonowa Gliwice – Wschód nałożyła środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów wobec 39-latka oskarżonego o przemoc domową. Mężczyzna został również zmuszony do natychmiastowego opuszczenia mieszkania, które dotychczas zajmował razem z żoną.

Dodaj komentarz