Zagłosuj na odnowioną stajnię w konkursie "Modernizacja Roku" transformowaną w Studenckie Centrum Kreatywności

Obecnie, budynek dawniej służący jako stajnia, zlokalizowany na ulicy Akademickiej w Gliwicach, został przebudowany i przekształcony w Studenckie Centrum Kreatywności. Teraz, ten zrewitalizowany obiekt jest kandydatem w konkursie „Modernizacja Roku”. Budowla, która obecnie jest własnością Politechniki Śląskiej, zyskała już ponad 200 głosów poparcia.

Konkurs „Modernizacja Roku” ma na celu promowanie oraz docenianie rokrocznie najbardziej wyjątkowych i innowacyjnych projektów budowlanych. Stajnia przy ulicy Akademickiej, która została uratowana od całkowitej degradacji, zdobyła już uznanie lokalnej społeczności. Konstrukcja w stylu historyzmu, zbudowana na początku XX wieku (1920-1934), była niegdyś częścią remizy strażackiej i służyła jako schronienie dla koni. Przez lata budynek pozostawał opuszczony i niewykorzystany, a jego stan techniczny stopniowo się pogarszał. Dzięki przeprowadzonej modernizacji obiekt uniknął całkowitego zniszczenia i stał się siedzibą Studenckiego Centrum Kreatywności.

Interesujące jest to, że we wnętrzu budynku wszystkie instalacje i technologie są eksponowane. Panele fotowoltaiczne zostały zintegrowane z szklanymi szybami. Przed budynkiem umieszczono elementy małej architektury, w tym designerskie ławki i znak firmowy BenchMan. Na bokach ławek znajdują się sylwety czerwonych koni, które nawiązują do pierwotnej funkcji budynku jako stajni dla koni strażackich. Na jednej z ławek umieszczono tabliczkę informacyjną o obiekcie. Obecnie trwa etap wyposażania wnętrza w meble i multimedia – tak brzmi opis projektu na stronie konkursu.

Dokładne szczegóły dotyczące tego obiektu oraz informacje o konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” można znaleźć na stronie konkursu, gdzie możliwe jest również oddanie głosu na ten projekt.

Dodaj komentarz