Planowana inwestycja budowlana: 16 nowych mieszkań komunalnych do końca 2025 roku

Zarząd Budynków Mieszkaniowych (ZBM) planuje ukończyć budowę nowego, pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego do końca 2025 roku. Ta niedawno ogłoszona inwestycja przewiduje powstanie 16 nowych mieszkań komunalnych na niezagospodarowanej dotąd działce przy ulicy Opolskiej, tuż obok miejscowej przychodni zdrowia.

Koncepcję tej inwestycji zapowiedziano już wcześniej. Jednak to dopiero teraz, Zarząd rozpoczął formalne postępowanie przetargowe, które ma za zadanie wyłonić firmę odpowiedzialną za wykonanie robót budowlanych. Warto przypomnieć, że zielone światło dla tego projektu, w postaci pozwolenia na budowę, otrzymano już pod koniec 2022 roku. Planowany budynek mieszkalny zajmie działki numer 207/1 i 208/4 w centralnym obrębie miasta, w pobliżu skrzyżowania ulic Opolskiej, Dąbrowskiego i Lipowej.

W obszarze dotychczas niezagospodarowanej działki przy ulicy Opolskiej, niedaleko od przychodni zdrowia, planowane jest powstanie pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Budynek ten będzie miał 16 mieszkań oraz podziemny garaż. ZBM II TBS Gliwice poinformował o tej inwestycji kilka dni temu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Planowany jest budynek z mieszkaniami wyposażonymi w balkony, a na parterze przewidziano tarasy. Co więcej, jedno z mieszkań zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieszkania mają być oddane „pod klucz”. W budynku, oprócz czterech kondygnacji naziemnych, zaplanowano też jedną kondygnację podziemną, na której powstanie garaż z 12 miejscami postojowymi. Dodatkowo, na zewnątrz budynku ma powstać parking z 9 miejscami parkingowymi.

Nowa nieruchomość ZBM znajdzie się w strategicznej lokalizacji – blisko centrum handlowego, popularnej sieci sklepów, przystanków komunikacji miejskiej i przychodni zdrowia. W najbliższej okolicy znajduje się szkoła podstawowa, a nieco dalej miejski targowisko. Dojście do ścisłego centrum Gliwic zajmuje tylko kilka minut pieszo, autobusem czy samochodem.

Jeśli ogłoszone niedawno zamówienie przetargowe doprowadzi do zawarcia umowy, prace budowlane i zagospodarowanie terenu powinny ruszyć w najbliższych 18 miesiącach. Zgodnie z planem, inwestycja ma być zakończona do końca 2025 roku.

Dodaj komentarz