Nowo utworzone Studenckie Centrum Kreatywności – inwestycja o wartości 15 mln zł

Wyremontowany do nowoczesnych standardów budynek dawnej stajni na ulicy Akademickiej, teraz pod egidą Politechniki Śląskiej, otworzył swoje drzwi jako Studenckie Centrum Kreatywności. Obecnie oferuje ono sale konferencyjne, miejsca przeznaczone do pracy indywidualnej i zespołowej, przestrzeń wystawową oraz salę kinową. Ta ogromna inwestycja wyniosła około 15 milionów złotych.

Budynek położony jest naprzeciwko głównego budynku uniwersyteckiego i Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej. W przeszłości obiekt ten został opuszczony i nie był używany przez wiele lat z czego wynikały pewne problemy strukturalne, takie jak częściowo zawalony dach. Jednak dzięki znacznym wysiłkom Mostostal Zabrze GPBP, udało się go odnowić za kwotę około 15 milionów złotych i uratować od rozbiórki.

Stworzenie Centrum Kreatywności Studenckiej było jednym z kluczowych projektów zrealizowanych w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza. Głównym zamysłem jest stworzenie miejsca, które umożliwi studentom, doktorantom i pracownikom nie tylko rozwijanie swoich kompetencji przyszłości, ale również kreowanie nowych pomysłów.

Rektor Politechniki Śląskiej, prof. Arkadiusz Mężyk, zapowiedział szerokie konsultacje w najbliższych dniach. Obiekt będzie dostępny dla studentów i grup projektowych, aby jak najlepiej dostosować jego funkcjonalność do potrzeb potencjalnych użytkowników.

Studenckie Centrum Kreatywności znajduje się w odnowionym budynku dawnej stajni na ulicy Akademickiej. Jak podkreśla dr inż. Aneta Grodzicka, dyrektor Centrum Aktywności Studenckiej, to miejsce będzie służyć zarówno do pracy indywidualnej, jak i zespołowej. Studenci będą mogli tam realizować projekty oparte na metodzie PBL (Project Based Learning) oraz uczestniczyć w konsultacjach, spotkaniach, debatach czy seminariach. Centrum ma być także otwarte dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Dodaj komentarz