Gliwickie Stowarzyszenie GTW obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia: od początków w harcerstwie do roli jednej z największych organizacji na Śląsku

Od dwudziestu lat na mapie Gliwic i całego Śląska funkcjonuje Stowarzyszenie GTW. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji w tym regionie, której działalność skupia się na prowadzeniu Stacji Artystycznej Rynek. To miejsce oferuje gliwiczanom szereg różnorodnych wydarzeń kulturalnych takich jak wystawy sztuki, wernisaże, spotkania autorskie, koncerty, festiwale czy warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych.

Jednak oferta Stowarzyszenia GTW jest o wiele szersza. Organizacja prowadzi również Akademię Wspinania oraz Piastunki Gliwice – sekcje sportowe dla dzieci. Z tej oferty korzystają zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy miasta.

Historia Stowarzyszenia GTW rozpoczęła się w 2004 roku kiedy to grupa harcerzy z 19. Gliwickiej Drużyny Harcerskiej podjęła inicjatywę założenia tej organizacji. Od tamtej pory stowarzyszenie działa na wielu płaszczyznach – wychowania, sportu, kultury i edukacji, współpracując z sektorem publicznym oraz prywatnym. Obecnie GTW zarządza m.in. Stacją Artystyczną Rynek, Centrum Bumerang w CH Forum, gdzie organizuje szkołę mobilną dla dzieci z różnych dzielnic miasta. Dodatkowo, prowadzi boisko piłkarskie Arena Orkana przy ul. Orkana 8, na którym odbywają się treningi piłkarskie i pikniki dla lokalnej społeczności.

Każdego roku Stowarzyszenie GTW jest gospodarzem gliwickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie to z roku na rok przyciąga coraz więcej darczyńców. GTW jest również członkiem wielu stowarzyszeń i związków, takich jak Śląski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Alpinizmu czy Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych. Dla swojej ciężkiej pracy organizacja została uhonorowana licznymi nagrodami i certyfikatami.

Stowarzyszenie GTW tworzą ludzie pełni pasji i zaangażowania. Zespół GTW składa się z kilkunastu osób – pedagogów, animatorów, trenerów oraz specjalistów z różnych dziedzin związanych z wychowaniem, edukacją, sportem oraz kulturą. Na czele tej organizacji stoi prezes Dariusz Opoka, założyciel stowarzyszenia, odpowiadający za sprawy sportowe. Wiceprezes Agnieszka Jagła zarządza administracją, kadrami oraz finansami, a drugi wiceprezes Marek Niewiarowski jest odpowiedzialny za realizację projektów kulturalnych, organizację festiwali i koncertów. Jest również koordynatorem merytorycznym Stacji Artystycznej Rynek i szefem sztabu WOŚP #335.

Dodaj komentarz