Prace drogowe w Gliwicach: lokalne ograniczenia ruchu i odstępstwa od zwykłego trasowania

W nadchodzącym tygodniu, po okresie świątecznym, rozpoczną się prace drogowe, które wpłyną na komunikację miejską w kilku punktach Gliwic. Pierwsze z nich wystąpią na ulicy Rogozińskiego – już od wtorku 2 kwietnia, w okolicy skrzyżowania z ulicą Chałubińskiego, wykonane zostaną prace związane z budową przyłącza energetycznego do jednej z nieruchomości.

Podczas trwania prac, jezdnia na ulicy Rogozińskiego zostanie zawężona, jednak możliwość przejazdu w obu kierunkach zostanie zachowana. Miejscowo ograniczenie prędkości oznaczone będzie na poziomie 30 km/h. Następnego dnia, 3 kwietnia, czekają nas kolejne utrudnienia – tym razem na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie (pomiędzy budynkami o numerach 2 i 4), gdzie przewidziano prace przy budowie zjazdu do prywatnej posesji. To spowoduje częściowe wyłączenie z użytku chodnika oraz jezdni.

Tego samego dnia planowane jest zamknięcie wjazdu na ulicę Rekreacyjną. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu poprowadzonego przez ulicę Wakacyjną. Ruch pieszych na zamkniętym odcinku zostanie jednak utrzymany. Początek kolejnego tygodnia, poniedziałek 8 kwietnia, przyniesie dodatkowe utrudnienia dla kierujących na ulicy Odrowążów – w pobliżu budynku numer 41 rozpoczną się prace przy budowie przyłącza gazowego. Zawężenie jezdni jest nieuniknione.

Dodaj komentarz