Ciesząca się popularnością tężnia solankowa w Gliwicach ponownie otwarta po zimowej przerwie

Przy ul. Chorzowskiej w Gliwicach znów otwiera swoje podwoje ulubione przez mieszkańców miejsce – tężnia solankowa. Po okresie zimowego odpoczynku, od 29 marca, będzie to znów miejsce, gdzie gliwiczanie będą mogli cieszyć się korzystnymi dla zdrowia inhalacjami solankowymi, spacerować i odpoczywać w otoczeniu zieleni Lasu Komunalnego.

Synoptycy przewidują przyjemną, ciepłą pogodę na nadchodzący weekend świąteczny, stąd warto już teraz zaplanować spacer w rodzinnej atmosferze. W trakcie planowania trasy przez zielone zakątki Gliwic, nie można pominąć urokliwego Lasu Komunalnego przy ul. Chorzowskiej. Właśnie tam, od 29 marca, na nowo otwiera swoje bramy tężnia solankowa. To miejsce, które gliwiczanie nazywają swoim małym uzdrowiskiem w mieście, otoczone zielenią, oferuje możliwość relaksu i regeneracji sił poprzez inhalacje odpowiedniego roztworu solankowego.

Wszyscy powinni jednak pamiętać o jednym istotnym zastrzeżeniu – korzystać z tężni solankowej można tylko w przypadku braku przeciwwskazań zdrowotnych. Jeżeli takowych nie ma, inhalacje solankowe mogą przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy specjalną mgiełkę, bogatą m.in. w jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo. Dlatego też, przebywanie w pobliżu inhalatora można porównać do działania korzystnych dla zdrowia spacerów nad morzem.

Obiekt umożliwia korzystanie z inhalacji solankowych na wygodnych ławkach i drewnianych leżakach, w otoczeniu przyrody i ciszy. Ponadto, tężnia jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W najbliższym otoczeniu znajdują się również stojaki rowerowe i miejsca parkingowe dla samochodów.

Dodaj komentarz