Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach zapowiada intensywne zmiany na kluczowych trasach miasta

Władze Gliwic, dokładnie Zarząd Dróg Miejskich, zakończyły już procedurę przetargową, której celem było wyłonienie firm odpowiedzialnych za przeprowadzenie prac mających na celu wprowadzenie zmian na głównych arteriach komunikacyjnych miasta. Przede wszystkim planowane są ścieżki rowerowe, DDR oraz trasy pieszo-rowerowe.

Plan dotyczy aż dwudziestu kluczowych ulic miasta, jednak nie wszystkie będą podlegać natychmiastowym modyfikacjom. Ogłoszono dwa zamówienia publiczne, z których wynika, że zmiany dotkną piętnastu najważniejszych dróg w różnych częściach miasta.

Pierwszy z przetargów ogłoszonych w lutym skupia się na stworzeniu projektów bezpiecznych ścieżek rowerowych na wybranych głównych ulicach Gliwic. Celem jest minimalizacja kosztów i czasu realizacji, a także uniknięcie konieczności przebudowy istniejącej infrastruktury drogowej. Planowane zmiany obejmują stworzenie sieci szlaków rowerowych, które uwzględnią już istniejące trasy dla rowerzystów.

Prace skoncentrują się przede wszystkim na centrum miasta i głównych drogach wyjazdowych prowadzących do peryferii. Mowa tutaj szczególnie o ulicach: Tarnogórskiej, Daszyńskiego, Kościuszki, Dąbrowskiego, Śliwki, Toszeckiej, Traugutta, Kozielskiej, Andersa, Pszczyńskiej, Poniatowskiego, Orlickiego, Bernardyńskiej, Świętojańskiej i Opolskiej.

Do wykonania tych zadań została już wybrana firma P.U.H. DROG-MEN z Rudy Śląskiej. Za swoje usługi otrzyma wynagrodzenie w wysokości 489 tys. zł. Prace nad opracowaniem projektów powinny potrwać od 6 do 8 miesięcy.

Dodaj komentarz