Prace budowlane i remontowe tworzą utrudnienia na drogach Gliwic – szczegółowy rozkład prac

W najbliższym czasie mieszkańcy Gliwice będą musieli zmierzyć się z wieloma utrudnieniami w ruchu drogowym, spowodowanymi przez rozpoczynające się prace budowlane i remontowe. Dotyczą one tak różnych projektów jak budowa wodociągu, modernizacja nawierzchni ulic oraz chodników, czy tworzenie nowych miejsc parkingowych. Przygotowują się także do przemiany wyglądu elewacji jednego z lokalnych budynków.

Pierwszym punktem na liście jest remont przy przejeździe kolejowym na ulicy Sikorskiego, który rozpocznie się 14 marca. W związku z tym, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy z uwagi na budowę wodociągu. Wykonawca planuje zajmować jeden pas ruchu prowadzący do centrum miasta, a ruch będzie sterowany ręcznie.

Kolejne utrudnienia czekają na mieszkańców 18 marca, kiedy to rozpoczną się prace przy posesji numer 2 na ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego. Zajmą się tam zmianą wyglądu elewacji budynku, co spowoduje czasowe niedogodności dla pieszych. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach prosi o zastosowanie się do instrukcji osób kierujących ruchem na czas prac.

18 marca to także termin rozpoczęcia tworzenia nowych miejsc parkingowych na ulicy Bereniki. Prace przewidziane są na kilka najbliższych tygodni i podczas ich trwania, jezdnia zostanie zwężona. Niemniej jednak, ruch będzie utrzymany w obu kierunkach.

Tego samego dnia planowane jest też przystąpienie do pracy nad remontem kolejnego odcinka ulicy Rolników. Zaplanowano tam kompleksową wymianę nawierzchni jezdni oraz chodników. Jezdnia między ulicami Głogową a Warzywną zostanie zawężona i ruch będzie odbywać się wahadłowo. Zakończenie prac przewidywane jest na okres letni.

Ostatnim punktem na liście jest wymiana nawierzchni na ulicy Chałubińskiego, która dotyczy odcinka od numeru 51 do 65. W celu zapewnienia komfortu mieszkańcom, nawierzchnia zostanie utwardzona kostką betonową. Prace powinny zakończyć się w II kwartale bieżącego roku.

Dodaj komentarz