Tragiczne wydarzenie na torach w pobliżu gliwickiegj stacji Łabędy – nieznana kobieta straciła życie

W okolicach Gliwice Łabędy, niedaleko stacji kolejowej, zdarzyło się tragiczne zdarzenie – doszło tam do śmiertelnego potrącenia jednej osoby przez pociąg. Świadkiem tego smutnego wypadku był kierownik pociągu, który natychmiast powiadomił odpowiednie służby. W krótkim czasie na miejscu pojawiły się wszystkie niezbędne służby ratunkowe, a także policja i prokurator.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych przez tory, które znajduje się około jednego kilometra za dworcem. Pierwsze ustalenia wskazują, że nieznajoma osoba przekraczała tory na wyznaczonym do tego celu przejściu dla pieszych, niestety nie zdążyła uniknąć nadjeżdżającego z dużą prędkością pociągu. Mimo desperackich prób maszynisty, który natychmiast uruchomił hamulce, nie udało mu się zatrzymać maszyny na czas. Na szczęście żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń. Ze względu na powagę sytuacji i konieczność przeprowadzenia czynności procesowych, ruch pociągów na tym odcinku został zablokowany w obu kierunkach. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok ustalono, że ofiarą był kobieta, której tożsamość pozostaje nieznana. Trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości zmarłej. Szczególne zwracamy się do mężczyzny, który był świadkiem zdarzenia i przebywał w okolicach miejsca wypadku w chwili jego zaistnienia. Prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Dodaj komentarz