Bezpieczeństwo na drodze – wiosnę rozpoczęto od tragicznego wypadku motorowerzysty w Chudowie

Z dniem wczorajszym, w malowniczym miasteczku Chudowo, doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział mężczyzna poruszający się motorowerem marki Simson. Jego jednoślad uderzył bocznie w samochód osobowy próbujący włączyć się do ruchu. W chwili zdarzenia, motorowerzysta nie nosił kasku, co przyczyniło się do odniesienia przez niego poważnych obrażeń. Przed nadejściem wiosny, kiedy to motocykliści i użytkownicy motorowerów zaczynają intensywniej korzystać z dróg, należy przypomnieć o konieczności zachowania ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Służby ratunkowe zostały powiadomione o zaistniałym incydencie około godziny 15:45. Dojazd do miejsca zdarzenia, położonego na jednej z wąskich ulic Chudowa, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 20 km/h, wymagał wezwania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po udzieleniu pomocy poszkodowanemu na miejscu, 36-letni mężczyzna został przetransportowany do jednego ze śląskich szpitali. Na miejscu wypadku interweniowały wszystkie potrzebne służby, a policja, z udziałem biegłego w rekonstrukcji wypadków drogowych, przeprowadziła działania mające na celu dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności zaistniałego zdarzenia. Materiał dowodowy zebrany podczas oględzin zostanie wykorzystany w prowadzonym postępowaniu. Kierujący samochodem osobowym, 35-letni mężczyzna, był na chwile zdarzenia trzeźwy.

W każdym roku w naszym regionie dochodzi do wielu wypadków z udziałem motocyklistów, które często kończą się tragicznymi skutkami. Aby uniknąć kolejnych takich incydentów, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze: noszenie kasku; ostrożność przy włączaniu się do ruchu czy zmianie pasa ruchu; zachowanie odpowiedniej prędkości; dbałość o widoczność; a także szczególna uwaga na skrzyżowaniach. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego powinniśmy przypominać, że rutyna, nieuwaga lub brawura mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego tak ważne jest, aby kierowcy samochodów, jak i motocykli czy motorowerów, byli odpowiedzialni i dbali o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu.

Dodaj komentarz