Gliwice: Apel policji do społeczności lokalnej w związku z nasilającymi się kradzieżami samochodów i części

Utrzymanie bezpieczeństwa w naszej społeczności wymaga solidarnego działania wszystkich jej członków. Dlatego gdy zauważymy coś niepokojącego lub osoby zachowujące się podejrzanie, powinniśmy niezwłocznie zgłosić to Policji. Każde powiadomienie jest sprawdzane, a nawet jeśli okaże się fałszywe, nie ma to negatywnych konsekwencji. Współpraca z Policją jest kluczowa dla utrzymania bezpieczeństwa w naszym otoczeniu.

W ostatnim czasie w naszym regionie odnotowano nasilenie aktywności złodziei samochodów oraz kół pojazdowych. Poprzednio, do momentu zatrzymania sprawców, dochodziło również do kradzieży katalizatorów. Te przypadki łączy jedno – niezauważenie ich przez mieszkańców. Czy naprawdę nikt nie usłyszał dźwięku piły przy wycinaniu katalizatora czy nie zwrócił uwagi na osobiste odkręcanie kół przez nieznajomych?

Kradzież samochodu może być mniej widoczna – złodziej otwiera pojazd za pomocą swojego pilota, uruchamia go i odjeżdża. Niemniej jednak, zauważyć można obcy pojazd pełen młodych mężczyzn, którzy ewidentnie rozglądają się za czymś. W takim przypadku zachęcamy do zapamiętania szczegółów i natychmiastowego przekazania informacji pod numer alarmowy 112.

W najbliższej przeszłości, Policja otrzymała kilka zgłoszeń o kradzieżach. Pierwsze doszło o 3.00 w nocy, gdy właściciel BMW obudził się na alarm swojego samochodu. Na ulicy Nowej w Gliwicach przy jego aucie znalazł ustawione cegły i poluzowane śruby w jednym z kół. Kolejne zgłoszenie o kradzieży kół z innego BMW wpłynęło o 5.30. Pojazd był zaparkowany przy ulicy Słowackiego w Gliwicach. O godzinie 6.30 zgłoszono kradzież samochodu marki Renault Megane 4 GT zaparkowanego przy ulicy Granitowej również w Gliwicach. Właściciel koparko-ładowarki CAT 428 zgłosił jej kradzież, która mogła nastąpić między 1 grudnia 2023 a momentem ujawnienia. We wszystkich tych sprawach wszczęto dochodzenia.

Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat tych kradzieży, prosimy o kontakt telefoniczny z oficerem dyżurnym pod numerem 47 8592 255. Możliwe jest przekazanie informacji anonimowo na przykład przez skrzynkę „powiadom nas”.

Zapobieganie kradzieżom jest dla nas priorytetem, a informacje od mieszkańców są nieocenione w tej walce. Dlatego zachęcamy do czujności i informowania Policji o wszelkich podejrzanych zachowaniach, obcych samochodach czy osobach obserwujących parkingi i domy.

Dodaj komentarz