Wczorajsze działania gliwickiej policji: kontrole trzeźwości i ujawnione przypadki jazdy pod wpływem alkoholu

Od wczesnych godzin rannych minionego dnia, na terenie Gliwic i powiatu gliwickiego miały miejsce intensywne kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami. W działaniach tych uczestniczyło 8 funkcjonariuszy policji. Liczba przeprowadzonych testów alkomatem wyniosła niemal 1800. Niestety, akcja nie obyła się bez zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców. Zidentyfikowano dwóch sprawców przestępstw oraz jednego sprawcę wykroczenia, którzy teraz będą musieli odpowiadać przed sądem.

Fotografia dokumentuje jedną z ulic, gdzie patrol drogówki zatrzymał do kontroli dwa samochody. Widać na niej policjanta sprawdzającego stan trzeźwości kierujących.

Już po godzinie 9.00 na terenie Knurowa, w ręce policji wpadł mężczyzna w wieku 49 lat kierujący oplem, który miał we krwi ponad 1 promil alkoholu. Około godziny 14.00, tym razem w gminie Wielowieś, zatrzymano 33-latka za kółkiem hyundaia, również pod wpływem alkoholu. Z kolei po godzinie 21.00 na osiedlu Kopernika został zatrzymany 53-letni kierowca volkswagena. Test alkomatem wykazał w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Co więcej, okazało się, iż mężczyzna ten kierował pomimo obowiązującego zakazu sądowego.

Kierowanie po spożyciu alkoholu to nieodpowiedzialne zachowanie, które stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko samego kierującego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy są główną przyczyną wielu tragicznych w skutkach wypadków komunikacyjnych, prowadzących do śmierci lub poważnych obrażeń wielu osób. Pamiętajmy – jazda po spożyciu alkoholu jest surowo zabroniona i wiąże się z konsekwencjami prawnymi. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, apelujemy o odpowiedzialność za kierownicą i ostrożność na drodze. Nie narażaj swojego życia i zdrowia oraz innych – jeśli piłeś, nie prowadź samochodu.

Dodaj komentarz