Ruch drogowy na śliskiej nawierzchni: Wypadek z udziałem młodego kierowcy i ciężarówki w Sośnicowicach

Przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sośnicowicach doszło do niebezpiecznej kolizji. Volkswagen Polo, kierowany przez młodego mężczyznę, zderzył się z ciężarówką. Zniszczenia osobówki były znaczące, jednak jak się okazało, kierowca był w stanie samodzielnie opuścić pojazd.

Wypadek wydarzył się 19 stycznia, w piątek o godzinie 5:30 rano. Z informacji preliminarnych wynika, że przyczyną zdarzenia było wpadnięcie w poślizg na śnieżnej nawierzchni. W wyniku tego manewru, volkswagen uderzył w jadącą cysternę.

Jak relacjonuje miejscowa straż pożarna – OSP KSRG Sośnicowice – ich działania skupione były na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanemu kierowcy. współpracowała ze Strażą Miejską oraz zespołem ratownictwa medycznego. Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej.

Podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, informuje, że mimo poważnych uszkodzeń samochodu, 20-letni kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach, choć skarżył się na bóle. Został skierowany do szpitala w celu przeprowadzenia badań.

Dodaj komentarz